Archív aktualit - ZŠ Heřmanův Městec

Omezení vstupu do budovy
24.01.2020

Od soboty 25. 1. 2020 bude omezen vstup do školní budovy  z náměstí. Z důvodu stavebních oprav budovy školy bude až do odvolání uzavřen vchod od městské policie. Prosím dbejte zvýšené opatrnosti při pohybu před školou. Děkujeme za pochopení.

Výsledky voleb do školské rady
08.01.2020

naleznete zde.

Volby do školské rady
06.12.2019

V úterý 7.1.2020 proběhnou doplňovací volby zástupců rodičů  do školské rady v čase 15,30-17,00. Podrobný leták zde.

Školní kolo Dějepisné olympiády
06.12.2019

Koncem listopadu změřili žáci 8. a 9. ročníků své znalosti ve školním kole olympiády z dějepisu. Poměrně obtížné téma letošního ročníku související se vznikem naší republiky pod názvem „Dlouhé století se loučí“ čekalo na 22 účastníků. S velkým náskokem (se ztrátou pouze 3 bodů) zvítězil David Vávra ze třídy 9.C. Dalšími úspěšnými řešitelkami byla Sára Brandsteinová z 9.B, Kateřina Kopecká a Johana Handlířová, obě z 9.A. V okresním kole nás budou reprezentovat D. Vávra, S. Brandsteinová a K. Kopecká.

Schůzka rodičů a vycházejících žáků
12.11.2019

Schůzka rodičů a vycházejících žáků se zástupci SŠ a SOU se bude konat ve čtvrtek 28.11.2019 v 15.15 ve školní jídelně ZŠ Heřmanův Městec. Zároveň budou rodičům i žákům podány informace o přijímacím řízení na SŠ a SOU.

Účast přislíbily např. : SPŠ Chrudim, SŠ potr. Pardubice, SOŠ Třemošnice, SOŠ obch. a služeb Chrudim, SPŠ stavební Pardubice, SOU zeměď. Chvaletice, Hotel.škola Bohemia a další.

Zeměpisné vycházky
14.10.2019

Tak jako každý rok i letos na podzim proběhly zeměpisné vycházky pro žáky devátých tříd. Cílem byla přehrada Seč a okolí. Sešli jsme se ráno před školou, pěšky došli do Uherčic a odtud autobusem na Seč. Tady jsme absolvovali asi sedmikilometrový okruh. Podívali jsme se na vodní elektrárnu, přešli přes hráz přehrady a kolem bývalého motelu se vrátili zpět na náměstí. Odtud autobusem domů. Cestou nás doprovázela bývalá paní učitelka Pleskotová, která vedla odborný výklad při jednotlivých zastaveních. Účast žáků byla vysoká, což svědčí o oblíbenosti těchto vycházek.

Informace o změně ceny obědů

od 1.1.2020 naleznete v sekci  Jídelna, nebo v dokumentech  nebo zde

Objednání obědů
19.08.2019

Brzy začne nový školní rok a s ním se opět naplno rozběhne provoz v naší školní jídelně. Žákům a učitelům základní školy a speciální základní školy jsou hromadně přihlášeny obědy od úterý 3. září podle stravovacích zvyklostí nastavených v minulém školním roce. Pokud mají zájem o obědy již 2.září, mohou si je individuálně přihlásit.

„Hokejbal proti drogám“
10.06.2019

Máme za sebou republikové finále v hokejbalu starších žáků. Ve středu 29.5.2019 jsme odjeli do Prahy na Palmovku. Sehráli jsme šest náročných  zápasů. Našimi soupeři byly týmy: Hradec Králové, Břeclav, Mladá Boleslav, Vimperk, Litvínov a Kladno. Chlapci bojovali o co nejlepší umístění. Nakonec obsadili páté místo. Myslím, že je to velký úspěch už jenom pro to, že většina našich soupeřů byli trénovaní hokejisté. Děkuji klukům za nádherný a bojovný výkon.                                                                           V. Dočkal

Až v národním kole Dějepisné olympiády