Archív aktualit - ZŠ Heřmanův Městec

Naši žáci uspěli v Praze

Návštěva na ÚP v Chrudimi
27.05.2019

Stalo se již tradicí, že se žáci 8.ročníků ke konci školního roku jedou podívat na úřad práce v Chrudimi, kde je pro ně připravená přednáška s besedou o volbě budoucího povolání. Letos tyto návštěvy 22.5.2019 zahájila třída 8.C. Žáci se dozvěděli, že úřad práce se nejen stará o nezaměstnané a pomáhá jim najít nové pracovní uplatnění, ale pomáhá žákům základních i středních škol s výběrem dalšího studia a případně zaměstnání. K tomuto tématu měly pracovnice ÚP připravenou velmi zajímavou přednášku, která byla zároveň interaktivní a často se do ní zapojovali i žáci. Mnozí si možná vytvořili lepší představu o některých profesích a hlavně získali první informace o přijímacím řízení na střední školy, které je příští rok čeká. Odjížděli jsme se spoustou nových informací a náměty k přemýšlení ohledně dalšího studia nějaké střední školy nebo odborného učiliště.

Hokejbal
20.05.2019

Zatím nejlepší úspěch zaznamenali v letošním školním roce starší žáci naší školy. Ve středu 15.5.2019 zvítězili v krajském kole hokejbalového turnaje v Pardubicích. Postupují tak do republikového finále, které proběhne podle posledních informací 29.5.2019 v Praze. I když máme skvělý, sehraný tým chlapců, nebude to v dalším kole jednoduché. Budeme držet pěsti.

V. Dočkal

ŠKOLNÍ SLAVNOST
09.05.2019

Již tradiční školní akce "Školní akademie", se letos koná pod novým názvem dne 16.5.2019 od 17,00 hodin v sokolovně. Srdečně zvou žáci školy. Plakát zde

Atletika
07.05.2019

V úterý 30.4.2019 proběhly atletické závody základních škol v Chrudimi. Jednalo se o 51. ročník okresního kola „Poháru rozhlasu“. Naše škola přihlásila nadějné družstvo starších dívek. I když počasí nepřálo, děvčata obsadila celkové třetí místo. Škoda jen, že se do jediného atletického klání ve školním roce nehlásí více škol. Určitě by to zvedlo prestiž závodů. Vždyť atletika je přeci královnou sportů ! V.Dočkal

Seznam dětí přijatých do 1. ročníku
25.04.2019

školního roku 2019/2020 naleznete zde

Krajské kolo Dějepisné olympiády bylo pro nás opět úspěšné
25.04.2019

V rámci kraje naši školu zastupovali dokonce tři výborní řešitelé kola okresního – Petra Polgárová z 9.C, David Vávra z 8.C a Tomáš Kachlík z 9.B. Nejlépe si vedl Tomáš Kachlík, který obsadil v krajském kole 3. místo. Děkujeme jim za vzornou přípravu a úspěch.

I učitelé se musí někdy učit
08.04.2019

Možností vzdělávání učitelů je mnoho, ale často je obtížné skloubit školní rozvrh s termíny školení. Proto jsme rádi, že můžeme sdílet své zkušenosti s kolegy pomocí večerních webinářů, které organizuje Dům zahraniční spolupráce. Minulý týden proběhl webinář na téma metoda CLIL. Online setkání s kolegy ze všech koutů republiky bylo obohacující. Sdíleli jsme CLIL aktivity, se kterými máme dobré zkušenosti. Věříme, že tato setkání přispějí k obohacení a zpestření výuky na naší škole.    L. Malá

Basketbal
29.03.2019

Ve středu 27.3.2019 se uskutečnilo krajské kolo základních škol v basketbale v Pardubicích, kam postoupily i naše dívky. Hektický začátek prvního zápasu, kdy jsme v první minutě po vstřelení třech košů za tři body prohrávali, nás nerozhodil. V jednom okamžiku jsme i vedli. Zápas skončil těsným výsledkem 31:28 pro Polabiny Pardubice. Suverénní výkon a jednoznačné vítězství jsme předvedli v zápase s Moravskou Třebovou. Poslední soupeř byl ale nad naše síly. Nejlepší tým z Ústí nad Orlicí zaslouženě zvítězil. Naše družstvo děvčat skončilo na třetím místě. Blahopřejeme.

Zemědělská olympiáda Chrudim
18.03.2019

Dne 12.3. 2019 se 13 statečných žáků z 8. tříd naší školy účastnilo prvního ročníku Zemědělské olympiády na Střední škole zemědělské v Chrudimi. Ve společnosti zástupců ze škol z Nasavrk, Chrudimi i Prosetína jsme měli největší účast. Žáci prezentovali na téma aktuální či budoucí problémy s vodou nebo potravinami. Nešlo o navržení řešení, ale vůbec si problémy uvědomit a možná řešení hledat. Všem účastníkům se dařilo a byli zástupci školy, Agrární komory i Vysoké školy zemědělské v Praze, jakožto členy hodnotící komise, oceněni. Nejen díky vlastní šikovnosti a píli, ale i pomoci paní učitelky Kachlíkové se naše žákyně – Alžběta Kuchaříková a Markéta Korečková umístily na prvním místě. Gratulujeme.