Archív článků - ZŠ Heřmanův Městec

Baroko v Heřmanově Městci - projekt 5.A
17.10.2017

Učivo dějepisné vlastivědy si žáci 5.A vyzkoušeli na vlastní kůži ve svém městě – měli za úkol ve skupinách hledat všechny barokní památky a sochy v Heřmanově Městci a najít k nim nějaké informace.

Pasování druháčků na čtenáře
16.10.2017

Ve čtvrtek 12. října 2017 proběhlo v Městské knihovně v Heřmanově Městci slavnostní pasování druháčků na čtenáře.

Ekologové absolvovali první program v ekocentru Paleta Chrudim.
11.10.2017

Žáci semináře ekologická výchova ze šestých tříd absolvovali program Jeden za všechny v ekocentru Paleta v Chrudimi.

6. D na Hvězdárně v Hradci Králové
08.10.2017

Ve středu 27. září se žáci 6. D v rámci hodin zeměpisu vypravili do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové.

Garbyho tým zahájil svou činnost
08.10.2017

Ekotým naší školy zahájil v září svou činnost.

Známá neznámá Sečská přehrada
08.10.2017

I když okolí Sečské přehrady dobře žáci znají, během zeměpisné vycházky se 9.B seznámila s novými zákoutími okolí hráze Sečské přehrady.

7.B v Regionálním muzeu v Chrudimi
08.10.2017

V úterý 26. září navštívili žáci 7.B Regionální muzeum v Chrudimi, a to výstavu Ryba v lidové kultuře. Zároveň převzali pamětní list za účast ve výtvarné soutěži Vodníci a jiná vodní stvoření, která výstavě předcházela.

Žáci druhých tříd navštívili Biopark Štít u Chlumce nad Cidlinou
27.09.2017

Žáci druhých tříd navštívili dne 21. 9. 2017  Biopark Štít nedaleko Chlumce nad Cidlinou.

Žáci z polské Otyně na návštěvě v Heřmanově Městci
26.09.2017

Od středy 20.září do pátku 22.září byli u nás na výměnném pobytu žáci ze základní školy v polské Otyni.

Ovoce a mléko do škol
20.09.2017

V novém školním roce dojde k rozšíření zapojení školy do projektu Školní projekt- mléko a ovoce do škol.