Archív článků - ZŠ Heřmanův Městec

Veselé ovoce a zelenina II.B
27.03.2017

22.3. si žáci II.B v pracovnich činnostech v rámci tematického celku Příprava pokrmů vyzkoušeli různou lákavou přípravu ovoce a zeleniny tak, aby zaujala při konzumaci především malé děti.

Školní družina v Městské knihovně
16.03.2017

V letošním roce pro nás paní knihovnice připravily zajímavou besedu o znacích a erbech.

Letošní lyžařské kurzy v Krkonoších
02.03.2017

Pomalu se stává tradicí, že naši žáci ( převážně ze 7. tříd ) absolvují lyžařský kurz v Krkonoších na Friesových boudách v penzionu Andula.

Letošní lyžařské kurzy v Krkonoších -podruhé
02.03.2017

Aby nebylo líto účastníkům druhého kurzu, máme pro ně aspoň foto.

Zajímavá beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou
02.03.2017

V pondělí 27. února přijela do naší školy spisovatelka dětských knih Ivona Březinová.

01.03.2017

Každým rokem v únoru proběhne ve družině masopustní rej neboli karneval v maskách.

Pravěký čtvrtek - jednodenní projekt 4.A
27.02.2017

Učivo o pravěku si žáci 4.A zpestřili názornou výukou z doby lovců mamutů.

Celá škola podpořila českou lípu v anketě
24.02.2017

Žáci školy se zapojili do kampaně Evropský strom roku. Českým zástupcem je lípa na Lipce, tedy strom z našeho regionu. Hlasovat můžeme do konce února. Zapojte se také!

Zeměpis metodou CLIL
24.02.2017

Žákům ve třídě 8.B nestačí učit se v hodinách zeměpisu zeměpis a v hodinách angličtiny angličtinu. Oba předměty jsme propojili a jednou za měsíc se učíme zeměpis anglicky.

Karneval ve školní družině
20.02.2017

Ve středu 16. února a ve čtvrtek 17. února patřila přístavba zakladní školy karnavalovému veselí.