Archív článků - ZŠ Heřmanův Městec

POZOR změna provozu družiny!!!!!!
02.03.2018

Upozornění pro rodiče žáků navštěvujících školní družinu v budově Staré radnice.

Víte kolik váží 11 mega?

Žáci 9.B už vědí.

Školní akademie se blíží
20.02.2018

Dovolujeme si  pozvat všechny rodiče, prarodiče, kamarády a známé na letošní školní akademii pořádanou ve čtvrtek 1.3.2018 od 16,30 hodin v místní sokolově. Podrobný program si přečtete zde. Vstupné dobrovolné.

Oslavili jsme Den bezpečnějšího internetu
20.02.2018

V úterý 6.února se slavil Den bezpečnějšího internetu a naši žáci si ho také připomněli, a to i v hodinách anglického jazyka v rámci akce na eTwinningu.

Kolem světa s biologem a cestovatelem Petrem Juračkou
20.02.2018

Proč se šnečí ulita nerozbije, když padá z výšky? Odkud se vzala modrá barva na motýlích křídlech? Jak se cítí horolezci při výstupu na K2? Jak ohrožuje moderní civilizace ekvádorské původní kmeny?

Úspěch v matematickém klání
13.02.2018

Na konci ledna proběhlo okresní kolo matematické olympiády žáků 5.ročníku. Ze školního kola postoupili: Václav Kachlík a Katka Holubová, oba z 5.A a Vojtěch Novák z 5.B. Všichni tři obstáli v konkurenci nejlepších počtářů okresu. V.Kachlík se umístil na krásném druhém místě, kdy ho od vítězství dělilo jen pravidlo, které při stejném součtu bodů upřednostní žáka s lepším skore za první příklad. Gratulujeme!

Pololetní pohoštění v 5. A
12.02.2018

Den, kdy se rozdávalo pololetní vysvědčení jsme si zpestřili výrobou vlastního slavnostního pohoštění.

Symbolická moc českých korunovačních klenotů

Žáci 7.C si prohlédli české korunovační klenoty a archu Noemovu.

Škola Zdravé 5
24.01.2018

V pátek 19. 1. navštívila naši školu lektorka školy ZDRAVÁ 5.

Předvánoční deskohraní
15.01.2018

Ve čtvrtek 22. prosince si mohli žáci šestých ročníků v rámci hodiny matematiky zahrát rozličné logické deskové hry.