Archív článků - ZŠ Heřmanův Městec

Školní gastronomická výzva Erasmus Days
12.10.2022

Děkujeme všem akčním rodinám, které se zapojily do gastronomické výzvy a vrhly se minulý víkend na mezinárodní kuchyni. Pestrost a promyšlenost pokrmů předčily naše očekávání a je vidět, že maminky, tatínkové a děti ze ZŠHM mají netušené kuchařské dovednosti.

Výprava za rytíři Heřmany
12.10.2022

Tentokrát jsme ve 3.B spojili učivo prvouky s českým jazykem. Čteme pověsti z našeho kraje a zároveň poznáváme okolní krajinu, určujeme světové strany pomocí buzoly, hledáme vlastivědné názvy místních zajímavostí, které v dálce pozorujeme z vyhlídek, a ještě si k tomu zasportujeme.

Co děláme na podzim
12.10.2022

I v naší družince 3. odd. prožíváme podzim naplno!  Hodně nás baví společné kreslení na velký formát – tentokráte „Co děláme na podzim?“.  My pouštíme draky, pracujeme na zahradě, připravujeme zvířátka na zimu, sbíráme plody  aj .

Sherlock Holmes - projektová výuka ve 4.C
12.10.2022

Sherlocka Holmese zná určitě každý z nás. Co ale dělat, když ani jeho síly nestačí na vyřešení případu z Piccadilly Circus? Žáci 4.C vyrazili na pomoc!

Podporujeme čtení

Pro někoho je čtení velký koníček, někdo se s knížkami moc nekamarádí.

Kamínky
09.10.2022

Ve škole vypukla kamínková mánie.

Záložka do knihy
09.10.2022

Žáci 4.A se na začátku školního roku zapojili do projektu Záložka do knihy spojuje školy.

Mafiánská noc ve škole
09.10.2022

Noc z 6. na 7. října trávili žáci 8.A ve škole.

Zdravá 5
09.10.2022

Co je Zdravá 5? - Unikátní celorepublikový vzdělávací program, který je zaměřen na zdravý životní styl především v oblasti zdravého stravování.

Rodinné portfolio
09.10.2022

Tento týden žáci a žákyně sedmých tříd v rámci výuky německého jazyka vytvářeli rodinné portfolio.