Základní škola Heřmanův Městec

Čtyřdenní poznávací výlet třídy 3.A

zakladni skola hermanuv mestec

Děti ze 3.A prožily čtyřdenní školní výlet v krásné krajině zvané Toulovcovy maštale.

      Výchozím místem našich výletů byl hotel Renospond ve vesničce Zderaz u Skutče. V průběhu našeho čtyřdenního putování jsme zvládli navštívit spoustu zajímavých míst.

     V pátek 5.6. náš poznávací výlet začal návštěvou Veselého Kopce a výstupem na 28 metrů vysokou rozhlednu Terezku. Večer nechyběla  diskotéka ani stezka odvahy. V sobotu jsme se byli podívat ve Skalních obydlích ve Zderazi a v Záchranné stanici v Pasíčkách. Neděle patřila celodennímu výletu a cílem byla návštěva zámku Nové Hrady. A abychom nezapomněli, kde jsme všude byli a co jsme zažili, každý večer jsme si zapisovali zážitky do připravených deníčků. Posledním dnem bylo pondělí 8.6. a náš čtyřdenní výlet jsme zakončili návštěvou Babiččina dvorečku v Licibořicích.  

     Po celou dobu našeho putování nám svítilo sluníčko a teploty vystoupaly až ke 30 stupňům Celsia, a tak jsme využili možnosti vykoupat se v hotelovém bazénu. Výlet jsme si užili, ubytování a stravování bylo skvělé, tak nezbývá nic jiného než naše vřelé doporučení k návštěvě této krásné krajiny.