06.11.2014Kovačičová ZuzanaPřečteno: 1301x

Jablíčkový týden

Druhý říjnový týden probíhala ve 2.A projektová výuka na téma Jablko.

Celý projekt o jablíčku byl rozdělen do 4 bloků . Putování jablkem (Den objevů a her), Jablíčková tvořivá dílna, Jablíčko plné vitamínů a Den jablíčkových vůní.Děti si každý den nosily několik jablíček na svačinu i na zpracování.

Jablíčka se ochutnávala, kreslila, tiskla, loupala, krájela i strouhala a všemi smysly důkladně zkoumala. Ve skupinkách se vytvořila myšlenková  mapa a přemýšlelo se nad spoustou jablíčkových  úkolů z českého jazyka, matematiky i prvouky.

Životním cyklem jabloně nás provázely Seifertovy verše, tancovala se mazurka a zpívalo Pod naším okýnkem..Děti se dozvídaly spoustu zajímavých věcí, připravily si i chutnou svačinku - vůně zapečených jablečných toastů s cukrem a skořicí se linula celou třídou. Mnohé z dětí držely poprvé v ruce škrabku nebo struhadlo.

Vyvrcholením  týdne byla ochutnávka jablečných specialit, s kterými dětem pomohly maminky či babičky. Rodiče rádi přijali pozvání a nadýchané štrúdly, jablka v županu, muffiny, koláče i křížaly rychle mizely ze slavnostně prostřených lavic. Zbývalo už jen přiťuknout si na zdraví jablečným moštem.