26.02.2014Jana ŠindelářováPřečteno: 1294x

Nad hladinou - pod hladinou

Žáci semináře ekologická výchova navštívili výstavu Regionálního muzea v Chrudimi, která je věnována fauně a flóře řeky Chrudimky.

V úterý odpoledne se ekologové ze šestých tříd vydali do Regionálního muzea v Chrudimi na výstavu Nad hladinou - pod hladinou. Výstava je věnována řece Chrudimce. Na naučných panelech se žáci dověděli informace o různých typech vodních ploch nebo chráněných území podél Chrudimky. Na krásných vycpaninách se seznámili s živočichy, které v Chrudimce nebo kolem ní mohou potkat. Vypracovali pracovní list, do něhož zaznamenali zjištěné informace.

Navštívili také výstavu ke stému výročí postavení Křížanovické přehrady. Milá paní průvodkyně nás také poučila o městských znacích na stopě muzejního schodiště.

První výjezd ekologů ze školních lavic se více než vydařil, a proto na přání žáků budou následovat další.