22.11.2016Miroslav PivoňkaPřečteno: 1311x

Návštěva z Francie

Ke konci října jsme měli vzácnou návštěvu.

Do naší třídy 3. C zavítala Aliya Marouchi. Sestřenice našeho žáka Jonáše Plachého. Francouzka žijící ve městě Wattrelos, ležícím těsně u hranic Francie s Belgií. Zajímalo jí, jak to vypadá v české škole. A protože umí výborně česky, mohla s námi prožít jeden celý školní den jako žákyně naší třídy. Vyzkoušela si Český jazyk, Matematiku, Prvouku a Čtení. Na oplátku nám ukázala své francouzské učebnice a sešity, naučili jsme se několik francouzských slovíček a dokonce nám zazpívala francouzskou píseň. O tom, co u nás prožila, si můžete přečíst na stránkách její školy v článku MA JOURNEE DANS UNE CLASSE DE CE2 EN REPUBLIQUE TCHEQUE(tedy, pokud umíte francouzsky). Aliyo, mnoho pozdravů do Francie a těšíme se na další návštěvu. Žáci třídy 3. C.