20.09.2017Ivana DvořáčkováPřečteno: 1557x

Ovoce a mléko do škol

V novém školním roce dojde k rozšíření zapojení školy do projektu Školní projekt- mléko a ovoce do škol.

V letošním školním roce budou všichni žáci školy zařazeni do projektu „Mléko do škol“. Dvakrát měsíčně budou bezplatně dostávat ve škole mléko nebo mléčné výroby.

Projekt „Ovoce do škol“ bude letos rozšířen i na žáky druhého stupně. Žáci obdrží dvakrát měsíčně zdarma balíček s ovocem nebo zeleninou.

Spojení projektů Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol pod společný projekt s názvem ŠKOLNÍ PROJEKT schválila vláda 8.3.2017. Vládní nařízení č. 74/2017 Sb. je platné od 15.3.2017 a zavádí změny pro školní rok 2017/2018.

ZDARMA bude nadále ovoce, zelenina, ovocné šťávy, ovocné pyré, NOVĚ ZDARMA také neochucené mléko a neochucené mléčné výrobky (např. jogurt, sýr, tvaroh).