27.03.2024Mgr. Hašlová LenkaPřečteno: 206x

Pohádkový den v 1.B

Ve čtvrtek 21. března se konal ve třídě 1.B dlouho očekávaný Pohádkový den. Děti se při tomto projektovém vyučování zapojily do různých aktivit inspirovaných pohádkou O perníkové chaloupce.

Ve skupinách nejprve odhalily název pohádky a následně sestavovaly obrázkovou osnovu pohádkového příběhu. Kromě toho se učily nové básničky a soutěžily ve sbírání perníčků. Při práci s mapou využily počítání k nalezení nejkratší a nejdelší cesty z perníkové chaloupky k domovu Jeníčka a Mařenky.

V závěru dne jsme si všichni užili poslech celé pohádky a společně jsme sdíleli naše dojmy ze dne plného zajímavých aktivit. Cílem tohoto vyučování bylo především rozvíjet samostatnou práci žáků ve skupinách, učit členy skupiny rozdělovat si práci, ale také upevnění probíraného učiva.

Mgr. Hašlová Lenka