09.02.2017Jana ŠindelářováPřečteno: 1519x

Školní kolo chemické olympiády

V letošním školním roce se nám podařilo uspořádat školní kolo chemické olympiády.

Přestože někteří tvrdí, že chemie je nejméně oblíbený vyučovací předmět ve škole, podařilo se nám v letošním roce uspořádat školní kolo chemické olympiády pro žáky devátých tříd. Olympiáda má v této fázi tři části. První část je studijní a letos se týkala papíru a různých procesů souvisejících s jeho výrobou. Druhá část je praktická, to znamená laboratorní práce. Řešitelky vyhodnocovaly pH roztoků pomocí indikátorů. Nejtěžší je samozřejmě kontrolní test školního kola. Olympiády se zúčastnilo šest žákyň devátých tříd. Nejlepších výsledků dosáhla Tereza Macigová, Eliška Heřmanská a Martina Tobišková. Gratulace patří nejen jim, ale i ostatním děvčatům, která se do řešení obtížných úkolů pustila.