18.01.2017Jana ŠindelářováPřečteno: 1932x

Slunovrat, Vánoce, Hromnice

Žáci 6.C se zúčastnili výukového programu ve Východočeském muzeu v Pardubicích s názvem Slunovrat, Vánoce, Hromnice.

Ještě plni dojmů z Vánoc se žáci 6.C vydali do Východočeského muzea v Pardubicích na výstavu o tradicích v zimním období. Nejprve se podívali na krátký dokumentární film o zvycích spojených s předvánočním obdobím. Vysvětlili si pojem slunovrat, připomněli si čtyři adventní týdny nebo zvyky, které se váží ke Štědrému dni. Všichni už vědí, proč se říká: „Na Hromnice o hodinu více.“ Následovala prohlídka výstavy spojená s vyplňováním pracovního listu. Zde měli žáci najít, prohlédnout si a vysvětlit, co je rorátník, vánoční vrkoč, fanfrnoch nebo ometačka.  Krátká exkurze se nám vydařila a věřím, že si žáci odnesli spoustu nových poznatků.