01.03.2016Libuše MoravcováPřečteno: 1550x

Technohrátky na SOU plynárenském v Pardubicích

Ve středu 17.února se chlapci z osmých ročníků v rámci krajského projektu na podporu technického vzdělávání – Technohrátky, vydali
s p.uč. Moravcovou do Pardubic na SOU plynárenské.

Na škole pro ně bylo připraveno spoustu zajímavých činností, které jim jednak měly za úkol představit jednotlivé obory, které se na škole vyučují a hlavně si žáci mohli některé činnosti sami vyzkoušet. Ať už to byla výroba píšťalky z mědi, kterou museli sestavit a spájet nebo rozebrání a složení kominické štětky a mnohé další. Všechny činnosti byly bodově hodnocené a vítězové nakonec dostali odměny – naši chlapci skončili na pěkném 3. místě.

Akce byla ukončena vědomostní soutěží v jídelně školy. Ani při ní, si kluci ostudu neudělali a velice dobře a rychle odpovídali na kvízové otázky.

Cílem těchto akcí je žáky seznámit s prostředím a vybavením škol, představit jim obory, které se na škole učí a vysvětlit, jaké budou mít po absolvování školy uplatnění, a že je o obory plynař, instalatér, kominík, technik plyn. zařízení apod. mezi zaměstnavateli velký zájem.

Na závěrečné besedě s představiteli některých firem zaznělo, že nám v současné době chybí kvalitní a šikovní řemeslníci a projekt Technohrátky je jedna z možností jak tuto situaci postupně změnit.