Tonda Obal na cestách

Po třech letech se do naší základní školy opět vrátil Tonda Obal.

Žáci dvaceti tříd od prvních po osmé ročníky měli možnost seznámit se s Tondou Obalem. Do naší základní školy totiž přijeli lektoři společnosti EKO – KOM se školním vzdělávacím programem Tonda Obal na cestách. Program je vlastně pojízdnou výstavou, která žáky učí jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něho vyrábí. Mají možnost podívat se na vzorky recyklovaných materiálů. Celý program probíhal pod taktovou velice profesionálních lektorů, kteří žáky interaktivní formou seznámili s problematikou třídění a recyklace odpadu. Žáci se tak dověděli, že v České republice je 150 skládek a že nejlepší je odpad vůbec netvořit. Z programu si odnesli mnoho poznatků i dovedností, jak správně přistupovat k odpadu, aby ho vyprodukovali co nejméně.