Základní škola Heřmanův Městec

Zeměpisná vycházka 6.C

zakladni skola hermanuv mestec

Žáci 6.C se vydali na svou první zeměpisnou vycházku. Jejich cesta směřovala do Hedviččina údolí.

 

V úterý 30.4. se žáci 6.C rozhodli poznávat nejbližší okolí školy. Každý rok se zúčastňují jedné zeměpisné vycházky. Letos se jejich cílem stalo Hedviččino údolí a další místa.

Ráno jsme odjeli autobusem do Starého Dvora. Lesní cestou jsme se vydali do Hedviččina údolí, dále pak ke dvěma rybníkům - Kraskov a Peklo. Naplánovaná trasa vedla   keKovolisuHedvikov. Než jsme se tam dostali, museli jsme zdolat  420 nově opravených schodů. Poslední zastávka zeměpisné vycházky byla v Třemošnici u sousoší dvou slévačů.

Při  každém  zastavení si žáci zapisovali zajímavé poznámky. Ty  jim sdělovala paní učitelka Pleskotová, která s námi velmi ochotně všechny zeměpisné vycházky absolvuje, i když už si užívá zaslouženého odpočinku.  Po příchodu domů si žáci své poznámky uspořádali, doplnili je dalšími informacemi a zpracovali do podoby seminární práce.

Zeměpisná vycházka byla zajímavá, poučná a díky výbornému počasí také velmi příjemná. Těšíme se na příští rok, kdy naše kroky povedou do údolí řeky Doubravy.

Mgr. Jana Šindelářová a žáci 6.C