30.03.2021Mgr. Monika PickováPřečteno: 935x

Čtenářská výzva - Z pohádky do pohádky

O tom, že čtenářská výzva nemusí být jen pro velké čtenáře, se přesvědčili žáci třídy 3.A.

Během března na ně čekala celá řada úkolů, které měly prověřit jejich znalosti klasických i moderních pohádek. Součástí výzvy byly zábavné kvízy, čtení pohádek členům rodiny, ale i práce s básničkami. Uvítali jsme, že se na tvoření úkolů podílela v rámci své praxe také Lenka Culková - studentka učitelství pro 1. stupeň ZŠ.

Speciální výzvou byla fotosoutěž s názvem Bez záložky ani stránku!, ve které žáci posílali fotografie svých oblíbených záložek. O vítězi pak rozhodla odborná porota – studenti 4. ročníku PdF UP Olomouc.

Dalším atraktivním úkolem bylo hlasování o znění výzvy pro paní učitelku. Z pestré nabídky vyhrál úkol napsat a ilustrovat vlastní pohádku.

S radostí můžeme oznámit, že jsme březnovou čtenářskou výzvu všichni úspěšně splnili!

Mgr. Monika Picková, Lenka Culková