22.05.2017Jana ŠindelářováPřečteno: 6725x

Po čtyřech letech se k nám vrátili dravci z Lednice

V pátek 19.5. měli žáci naší základní školy možnost zhlédnout komentovanou ukázku zástupců dravců a sov ze společnosti Seiferos Lednice.

Zástupci záchranné stanice pro handicapované dravce a sovy Seiferos z moravské Lednice přijeli do Bažantnice časně zrána. V 8.30 a v 10.00 už mohli žáci sledovat poutavý výklad a ukázky dravců a sov. Mohli se seznámit s naším nejrychlejším dravcem sokolem, učenlivým rarohem, supem Maruškou a dalšími. Nejstaršího z orlů jsme zahlédli jen na okamžik, než zmizel a už se nevrátil. Doufáme, že cestu domů našel. Žáci si prohlédli také naši největší a nejmenší sovu, tedy výra velkého a kulíška nejmenšího. Na závěr jsme mohli vidět některé zástupce dravců a sov při letu nebo lovu kořisti. Po této velmi pěkné ukázce si žáci určitě zapamatovali nejen vzhled, ale i zásady ochrany těchto krásný opeřenců.