13.06.2021Mgr. R.HeřmanskáPřečteno: 1427x

Škola odpovědného spotřebitele

Nakupujete na internetu? V současné době uzávěr a digitalizace zřejmě většina z nás. Žáci 8. tříd absolvovali v rámci zvyšování finanční gramotnosti projektový den.

Během celého dopoledne probíhaly aktivity, při kterých si žáci připomněli např. jaká práva jsou spojeny s nákupem na internetu, včetně podmínek na odstoupení od kupní smlouvy. Ve workshopu se zabývali i jednotlivými druhy prodejců jako jsou internetové obchody, podomní prodej, uzavření smlouvy po telefonu nebo nechvalně známé předváděcí zájezdy. Žáci aktivně spolupracovali ve skupinách, úkoly plnili se zájmem. Velmi zajímavě se jim podařilo zdramatizovat zadání pomocí scének. Myslím, že tato akce byla pro žáky zajímavá, zvýšila právní vědomí v přiměřené míře jejich věku a potřebám, i když nutno dodat, že žáci byli velmi šikovní a této problematiky znalí.

R. Heřmanská